Zlewozmywaki granitowe - z czego są wykonane?
Zlewozmywaki granitowe - z czego są wykonane?

Mówi się, że zdecydowanie najlepszym tworzywem do produkcji zlewozmywaków jest granit. Nie jest to jednak do końca prawda. Dlaczego? Otóż materiał, który nazywamy potocznie granitem, to tak naprawdę połączenie piasków kwarcowych z żywicą. Z tego powodu, zlewozmywaki granitowe są często nazywane zlewami kompozytowymi. Odpowiednie proporcje pozwalają na uzyskanie masy gotowej do przelania w formę i uzyskania odlewu zgodnego z projektem. Co jeszcze warto wiedzieć o produkcji zlewozmywaków? Dowiesz się w tym artykule.

Masę przeważnie uzyskuje się z połączenia 70%-80% pisaków kwarcowych o odpowiedniej granulacji oraz 20%-30% żywicy. Po przelaniu do przygotowanej formy, taka mieszanka w pełni umożliwia wydobycie najcenniejszych właściwości połączonych materiałów.  

Dlatego wszystkie zlewozmywaki, sprzedawane w naszym sklepie, pochodzą od sprawdzonych producentów, którzy dbają o wysokiej jakości kruszywo i dobranie jego właściwych proporcji z żywicą. Większość naszych modeli składa się w 80% z pisków kwarcowych, a 20% uzupełnia żywica dedykowana. Takie połączenie daje najlepsze efekty pod względem wytrzymałości i estetyki.

W przypadku źle dobranych proporcji, a co za tym idzie słabszej jakości, zlewozmywak będzie wydzielał nieprzyjemny zapach. Dlatego lepiej zainwestować w starannie wykonany zlew i cieszyć się wysokim komfortem przez wiele następnych lat.

Kiedy mówimy o materiale, z którego są wykonane zlewozmywaki, warto również zwrócić uwagę na powierzchnię zlewu. Możesz znaleźć informacje o tym, że dobry zlewozmywak granitowy powinien mieć chropowatą powierzchnię. Nic bardziej mylnego. Zlewy produkowane w nowoczesnej technologii Light Stone, umożliwiają maksymalne wygładzenie ich powierzchni, bez utraty jakości produktu. Niestety trzeba pamiętać, że niekiedy przewaga żywicy umożliwia wygładzenie powierzchni mniejszym kosztem. Dlatego najlepszym rozwiązaniem na sprawdzenie jakości zlewozmywaka, jest osobiste obejrzenie go. Warto pamiętać, że im cięższy zlew tym większa zawartość naturalnego kruszywa, a co za tym idzie – większa wytrzymałość. Waga świadcząca o dobrym wykonaniu, to około 10 kg dla małych zlewozmywaków i aż do 20 dla tych o większych rozmiarach.

Inwestycja w zlewozmywak granitowy jest bardzo opłacalna, pomimo wysokich kosztów na początku. Dzięki odporności na zarysowania i szok termiczny, nie wydasz dodatkowych pieniędzy na środki impregnujące czy maskujące uszkodzenia. Jedynym zagrożeniem jest osadzający się kamień, jednak dzięki regularnej pielęgnacji, nie powinien znacząco obciążyć portfela.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl